De oude man

Paperback
Volume
66 p.
€ 20,00

Kunstenaar Joris Vermassen werkte van 2025 tot 2026 als artist in residence in het polderdorpje Waterland-Oudeman Hij maakte een reeks schilderijen en schreef de novelle ‘De Oude Man’. Dat resulteerde in een boekje dat gratis werd verspreid onder alle inwoners.

 

“Ik wou iets maken waarin mensen zich herkennen, zonder dat het een documentaire wordt. Niet iedereen leest boeken. Het moest dus zo toegankelijk mogelijk zijn. Het was heel boeiend om te doen. Ik wist op voorhand niet waartoe dit project ging leiden. Ik heb me er gewoon in gesmeten.”

 

Het project maakte deel uit van een Leader-project van Plattelandscentrum Meetjesland met als partners Kunstenplatform Plan B, Comeet, Cultuurregio Leie-Schele, Kunstwerkt vzw, Toerisme Meetjesland en de gemeentes Sint-Laureins en Nazareth-De Pinte.

Productdetails
Productdetails
ISBN9789493529038
Jaar2026
NUR303
Formaat150 x 200 mm
Volume66 p.
Over de auteur

Joris Vermassen (°1964) werd bekend als striptekenaar en comedian. Hij is de auteur van de bekroonde beeldroman Het Zotte Geweld. Een doctoraat in de kunsten bracht hem bij de beeldende kunst, waar hij een vernieuwende, vrijere vorm van beeldverhaal ontwikkelde.

www.jorisvermassen.be